Фота shliah.by

На мінулых выхадных усе каманды нашага рэгіёна адзначыліся перамогамі.

Першая ліга

Смаргонскія футбалісты перамаглі ў другім матчы гэтага сезона. Сапернікамі былі гульцы з Пінска. Уладзімір Казко адкрыў лік у матчы, але яго партнёр па камандзе Дзяніс Гружэўскі забіў аўтагол. Віталь Ганічаў і Дзмітры Харнаўцаў са «Смаргоні» паспелі забіць па адным голе ў другім тайме, тым самым захапілі перавагу ў сустрэчы. Уладзімір Казко аформіў дубль у другой палове гульні, але матч завяршыўся голам пад аўтарствам Паўла Расолькі з 11-метровай адзнакі. Лік – 4:2 на карысць смаргонскіх футбалістаў.

Другая ліга

«Ашмяны» атрымалі перамогу над лідарам другой лігі дзяржынскім «Арсеналам» з лікам 1:0. Пасля без галявога першага тайма Аляксандр Казёл забіў мяч у вароты сапернікаў. Такім чынам, ашмянская каманда нанесла «Арсеналу» першае паражэнне ў сезоне, а таксама дадала ў свой актыў тры ачкі. Ашмянцы па-ранейшаму знаходзяцца на другім месцы ў турнірнай табліцы.

Чысцінскі «Андэрдог» адзначыўся трыма галамі ў матчы з «Белшынай-2». Кірыл Касьянаў з бабруйскай каманды падарыў чысцінскім футбалістам аўтагол за некалькі хвілін да заканчэння першага тайма. У другой палове Мікіта Мятліцкі павялічыў адрыў ад сапернікаў, забіўшы пенальці. А праз некалькі хвілін Сяргей Тарчыла рэалізаваў яшчэ адзін удар, але на гэты раз з гульні. «Андэрдог» зарабляе перамогу дома з лікам 3:0, размяшчаецца на пятым месцы чэмпіянату другой лігі.

ФК «Маладзечна» феерычна абыграў «Нёман-Агра» ў выязным матчы. Маладзечанцы змаглі забіць 11 галоў у Стоўбцах, звязу дадому пакуль што самую буйную перамогу ў сезоне – 11:1. «Нёман-Агра» змог вызначыцца на 32-й хвіліне, але ўжо ў другім тайме не кантраляваў гульню. Уладзіслаў Кнацько-Штэрк, Сяргей Крот і Андрэй Емяльянаў адзначыліся хет-трыкамі, а Павел Логач адкрыў лік у матчы.

• Текст доступен на языке: Русский