Фота mchs.gov.by.

У Гомелі 15 лістапада прайшоў чэмпіянат МНС па самба. 

У спаборніцтвах прынялі ўдзел 8 каманд, якія прадстаўлялі абласныя (Мiнскае гарадское) упраўленнi МНС і Універсітэт грамадзянскай абароны МНС Беларусі. У вагавых катэгорыях месцы размеркаваліся наступным чынам:

– да 68 кг:

1 месца – Сяргей Новікаў (Віцебскае абласное УМНС);

2 месца – Мікіта Лузгін (Мінскае абласное УМНС);

3 месца – Васіль Вайцяховіч (Брэсцкае абласное УМНС);

3 месца – Юрый Лядзінскі (Магілёўскае абласное УМНС).

– да 74 кг:

1 месца – Аляксей Маскалевич (Мінскае абласное УМНС);

2 месца – Станіслаў Кавалеўскі (Віцебскае абласное УМНС);

3 месца – Віталь Жітко (Брэсцкае абласное УМНС);

3 месца – Арцём Мурашка (Гродзенскае абласное УМНС).

– да 82 кг:

1 месца – Віталь Шавлюк (Мінскае абласное УМНС);

2 месца – Яўген Алексіевіч (Мінскае абласное УМНС);

3 месца – Аляксей Ягайла (Мінскае гарадское УМНС);

3 месца – Артур Гаўрылец (Гомельскае абласное УМНС).

– да 90 кг:

1 месца – Яўген Ілюхін (Брэсцкае абласное УМНС);

2 месца – Андрэй Сямёнаў (Віцебскае абласное УМНС);

3 месца – Віктар Манькоўскі (Мінскае гарадское УМНС);

3 месца – Віктар Секацкій (Магілёўскае абласное УМНС).

Сяргей Лясяк у барацьбе за першае месца. Лясяк – прадстаўнік маладзечанскага пажарнага аварыйна-выратавальнага атраду Мінскага абласнога ўпраўлення МНС.

– да 100 кг:

1 месца – Андрэй Казусёнак (Мінскае абласное УМНС);

2 месца – Шэдаў Мікіта (Віцебскае абласное УМНС);

3 месца – Солтан Раман (Магілёўскае абласное УМНС);

3 месца – Хакан Дзмітрый (Гродзенскае абласное УМНС).

– св.100 кг:

1 месца – Сяргей Лясяк (Мінскае абласное УМНС);

2 месца – Яўген Сёмачкін (Універсітэт грамадзянская абароны МНС);

3 месца – Дзмітрый Трушко (Гомельскае абласное УМНС);

3 месца – Аляксандр Лявонаў (Мінскае гарадское УМНС).

 У агульнакамандным заліку месцы размеркаваліся наступным чынам:

1 месца – Мінскае абласное УМНС;

2 месца – Віцебскае абласное УМНС;

3 месца – Брэсцкае абласное УМНС;

4 месца – Універсітэт грамадзянская абароны МНС;

5 месца – Магілёўскае абласное УМНС;

6 месца – Гомельскае абласное УМНС;

7 месца – Мінская гарадская УМНС;

8 месца – Гродзенскае абласное УМНС.

• Текст доступен на языке: Русский