Праўладны мітынг у жніўні 2020 года.

Усебеларускі сход пройдзе 11-12 лютага. Інфармацыя пра дэлегатаў з рэгіёна (Маладзечна, Вілейка, Валожын, Мядзел, Ашмяны, Смаргонь і Астравец) паступова з’яўляецца ў раённых газетах.

«Рэгіянальная газета» публікуе імёны дэлегатаў, большасць з якіх працуюць на дзяржаўных прадпрыемствах і арганізацыях і з’яўляюцца дэпутатамі. Спіс будзе абнаўляцца.

Маладзечна

  • Наталля Глінская – дырэктар Маладзечанскай спецыяльнай агульнаадукацыйнай школы-інтэрнату.
  • Юры Юкевіч – намеснік генеральнага дырэктара па ідэалагічнай працы «Вялес-Міт».

Чытайце яшчэ: Сталі вядомая імёны двух дэлегатаў ад Маладзечаншчыны на Усебеларускі сход

  • Аляксандр Барэйка – дырэктар маладзечанскай школы №11.

Чытайце яшчэ: Дырэктар маладзечанскай школы №11 стаў дэлегатам Усебеларускага сходу

  • Лілія Слуцкая – сацыяльны работнік і дэпутат Маркоўскага сельскага савету дэпутатаў.
  • Галіна Шупенька – загадчыца Мясоцкім фельчэрска-акушэрскім пунктам і дэпутат Мясоцкага сельскага Савету дэпутатаў.
  • Наталля Люцко – загадчыца Чысцінскай участковай бальніцы.
  • Надзея Вараўка – дырэктар Раёўскага СДК.
  • Святлана Купчык – майстар у чысцінскім жыллёва-камунальным упраўленні, дэпутат Чысцінскага Савету дэпутатаў.
  • Алена Шаломская – галоўны аграном «Яхімоўшчыны-Агра».
  • Пётр Атрошанка – старшыня прафкама Маладзечанскіх электрасетак.
  • Людміла Абрамовіч – дырэктар ПУП па аказанні паслуг «Студыя прыгажосці «Архідэя», дэпутат Маладзечанскага раённага Савета дэпутатаў.
  • Лідзія Шарамет – дырэктар ТАА «Красненскі кансервавы камбінат», дэпутат Красненскага сельскага Савета дэпутатаў.
  • Віталь Баранскі – дырэктар ААТ «БЕЛПАМПС», дэпутат Маладзечанскага раённага Савету дэпутатаў.
  • Іна Саўчык – намеснік галоўнага доктара Маладзечанскай ЦРБ.
  • Іна Пудакевіч – начальнік аддзела радыёвяшчання «Молодечно FM».

Ёсць фота, як выпраўлялі дэлегатаў на сход 10 лютага.

Вілейка

  • Дзмітры Бандарэнка – ляснічы Іжскага лясніцтва.

Валожын

  • Марына Маляўская – сацыяльны работнік.
  • Галіна Рай – дырэктар Валожынскага тэрытарыяльнага цэнтра сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва.

Ашмяны

  • Андрэй Горбач – начальнік аддзелу па надвычайных сітуацыях у Ашмянах.
  • Мікалай Квяткевіч – старшыня Ашмянскага раённага Савету дэпутатаў.

Чытайце яшчэ: Ад Ашмянаў адабралі дэлегатаў на Усебеларускі народны сход. Даведаліся, хто яны

  • Наталля Станкевіч – намеснік старшыні Ашмянскага райвыканкама.
  • Раіса Турлай – старшыня Ашмянскай раённай арганізацыі Беларускага прафсаюзу работнікаў аграпрамысловага комплексу.
  • Юры Ларыёнаў – санітарны доктар Ашмянскага раённага цэнтра гігіены і эпідэміялогіі, дэпутат Ашмянскага раённага Савета дэпутатаў.
  • Уладзіслаў Гершгорын – старшыня Ашмянскага райвыканкама.

Смаргонь

  • Міхаіл Найдзіч – дырэктар смаргонскай ЖКГ.

Чытайце яшчэ: Дырэктар смаргонскай ЖКГ — дэлегат Усебеларускага сходу

  • Вікторыя Шчэбярака – намеснік старшыні Смаргонскага райвыканкама.
  • Максім Кузмёнак – дырэктар Смаргонскага камбіната хлебапрадуктаў.
  • Сяргей Мядзвецкас – першы намеснік Смаргонскага райвыканкама.

Мядзел

  • Жанія Бандаронак – дэпутат Княгінінскага сельскага Савета дэпутатаў.
  • Вікторыя Кумішча – дырэктар Занарацкай сярэдняй школы.
  • Наталля Варабей – культарганізатар Нарацкага сельскага Дома культуры, дэпутат Нарацкага сельскага Савета дэпутатаў.
  • Аляксандр Апанасевіч – дэпутат Слабадскога Савету дэпутатаў.

Астравец

  • Віалета Алексяевец – першы сакратар Астравецкага «БРСМ».
  • Ірына Шляхтун – старшыня раённага савету ветэранаў.
  • Віктар Алёкса – галоўны заатэхнік СВК «Гудагай».
  • Рыгор Доўгі – дырэктар Астравецкага лясгасу.
  • Уладзімір Мажэйка – галоўны доктар Астравецкай цэнтральнай раённай клінічнай бальніцы.
  • Генадзь Бычко – намеснік старшыні Астравецкага райвыканкама.
  • Валер Сенюць – намеснік генеральнага дырэктара Беларускай АЭС.
  • Алена Юркойць – дырэктар Варнянскага НПК.
  • Ігар Шалудзін – старшыня Астравецкага райвыканкама.
  • Віталь Рыбак – начальнік Астравецкага РАНС.