15 жніўня адбыўся другі тур 15 Чэмпіянату па міні-футболе памяці Мікалая Палухі. «Рэгіянальная газета» з’яўляецца інфармацыйным спонсарам спаборніцтваў. Прапануем вынікі другога тура Чэмпіянату.

«Union» – «Sporting» 6: 0 (2: 0)

📒Кузмянок Пётр «Union» (11, за неспартыўныя).

1:0 – Шашоў А.лександр (16. Захаркевіч Захар).

2:0 – Захарэвіч Захар (16. Кузмянок Пётр).

3:0 – Шашоў Віктар (31. Шашоў Аляксандр).

4:0 – Захаркевіч Захар (32. Шашоў Аляксандр).

📒Рунович Сяргей «Union» (32, за зрыў атакі).

5:0 – Шаблінскі Андрэй (37. Кузмянок Пётр).

📒Скарабагаты Андрэй «Sporting» (39, за грубую гульню).

📒6:0 – Рунович Сяргей (39. за штрафнога).

Лепшы ігрок  матчу: Захарэвіч Захар «Union».

«Dilis» – «Беразінцы» 9: 1 (6: 0)

1:0 – Ціткоў Вадзім (02).

2:0 – Ціткоў Дзяніс (09. Пачуйка Аляксандр).

3:0 – Ціткоў Вадзім (10. Ціткоў Дзяніс).

4:0 – Цітоў Дзяніс (12. Ціткоў Вадзім).

5:0 – Ціткоў Дзяніс (13. Ціткоў Вадзім).

6:0 – Фалей Ілля (18. Ціткоў Дзяніс).

7:0 – Цітоў Дзяніс (22. Грыбовіч Аляксандр).

8:0 – Ціткоў Вадзім (23. Ціткоў Дзяніс).

8:1 – Ермакоў Арцём (33. Марцінкевіч Андрэй).

9:1 – Фалей Ілля (39. Ціткоў Вадзім).

Лепшы ігрок матчу Ціткоў Вадзім «Dilis».

Матч тура. «Old School» – «Металург» 2:7 (2:1)

1:0 – Ганчароў Дзмітры (10).

1:1 – Скаскевіч Яўген (11. Русак Павел).

2:1 – Мелех Максім (17).

2:2 – Русак Павел (28).

2:3 – Гудзель Антон (30).

2:4 – Скаскевіч Яўген (34).

2:5 – Залатухін Аляксандр (34. Русак Павел).

2:6 – Мацкевіч Ягор (37. Жаўняровіч Дзяніс).

2:7 – Гудзель Антон (40. Камель Павел).

Лепшы ігрок матчу: Гудзель Антон «Металург»

«Маладзёжка» – ЛСК «ІВА» 3: 9 (1: 3)

1:0 – Масевіч Аляксандр (07).

1:1 – Ярашэвіч Аляксандр (10).

1:2 – Таўстыка Аляксандр (11, Ясюкевіч Яўген).

1: 3 – Ярашэвіч Аляксандр (15, Капцюх Сяргей).

1: 4 – Таўстыка Аляксандр (21, Ясюкевіч).

2: 4 – Кохан Ігар (22)

2: 5 – Ярашэвіч Аляксандр (28. Таўстыка Аляксандр).

2: 6 – Таўстыка Аляксандр (31. Ярашэвіч Аляксандр).

2: 7 – Ясюкевіч Яўген (32. Таўстыка Аляксандр).

2: 8 – Ярашэвіч Аляксандр (36. Ясюкевіч Яўген).

3: 8 – Шылко Андрэй (38. Кохан Ігар).

3: 9 – Юхнавец Андрэй (39).

Лепшы ігрок матчу – Ярашэвіч Аляксандр ЛСК «ІВА».

Зборная другога тура

Германовіч Сяргей «Dilis»

Захарэвіч Захар «Union»

(2) Ціткоў Дзяніс «Dilis»

Ціткоў Вадзім «Dilis»

Ярашэвіч Аляксандр ЛСК «ІВА»

Суддзі

Матусевіч Аляксандр (Маладзечна).

Жукоўскі Уладзімір (Маладзечна).

Як згулялі каманды ў першым туры, можна паглядзець тут.