Падчас чацвёртага тура.

22 жніўня каманды згулялі у чацвёртым туры Чэмпіянату. Па словах арганізатараў, гэтым разам усё прайшло без сенсацый.

Прапануем вынікі.

«Dilis» – «Маладзёжка» 6:1 (0:0)

1:0 – Пужэвіч Аляксандр (22).

2:0 – Ігнацьеў Анатоль (26).

3:0 – Ігнацьеў Анатоль (28. Ціткоў Дзяніс).

3:1 – Саханько Дзяніс (30. Кохан Ігар).

4:1 – Ціткоў Дзяніс (34. Фалей Ілля).

5:1 – Ціткоў Дзяніс (34. Ігнацьеў Анатоль).

6:1 – Кукель Віталь (36. Фалей Ілля).

Жоўтая картка – Фалей Ілля «Dilis» (37. за небяспечную гульню).

Лепшы ігрок матчу – Ігнацьеў Анатоль «Dilis»

«Беразінцы» – «Металург» 4:1 (0:1)

0:1 – Камель Павел (10. Жаўняровіч Дзяніс).

1:1 – Дараховіч Кірыл (22. Галабародзька).

2:1 – Грыб Арцём (28).

3:1 – Ермакоў Арцём (40).

4:1 – Суш Аляксандр (40).

Лепшы ігрок матчу – Ермакоў Арцём «Беразінцы»

ЛСК «ІВА» – «Sporting» 5:3 (3:2)

0:1 – Унукоўскі Аляксей (06).

1:1 – Палянскі Аляксандр (09. Ясюкевіч Яўген).

2:1 – Ясюкевіч Яўген (12. Харэцкі Аляксандр).

2:2 – Юхнавец Андрэй (15. гол у свае вароты).

3:2 – Палянскі Аляксандр (19).

4:2 – Асіповіч Андрэй (22).

Жоўтая картка -Раманоўскі Дарый «Sporting» (29. за парушэнне правільнай змены)

4: 3 – Скарабагаты Андрэй (26).

5: 3 – Ясюкевіч Яўген (37).

Лепшы ігрок матчу: Ясюкевіч Яўген ЛСК «ІВА»

Матч тура «Union» – «Аўта» 2:4 (1:1)

Жоўтая картка – Кузмянок Пётр «Union» (08. за неспартовыя)

Жоўтая картка – Гулецкі Глеб «Аўта» (10. за зрыў атакі)

0:1 – Карлянок Яўген (11. Шылкін Яўген).

1:1 – Захарэвіч Захар (15. Дак Арцём).

1:2 – Захарэвіч Захар (26. Дак Арцём).

2:2 – Гулецкі Глеб (30. Карлянок Яўген).

Жоўтая картка – Захарэвіч Захар «Union» (36. за небяспечную гульню).

2:3 – Гулецкі Глеб (36).

2:4 – Гулецкі Глеб (40).

Лепшы ігрок матчу – Гулецкі Глеб «Аўта»

Зборная чацвёртага тура:

(2) Вайда Аляксандр «Аўта»

Ясюкевіч Яўген ЛСК «ІВА»

(2) Ермакоў Арцём «Беразінцы»

Гулецкі Глеб «Аўта»

Ігнацьеў Анатоль «Dilis»

суддзі:

Матусевіч Аляксандр (Маладзечна).

Сімашкевіч Вадзім (Алёхнавічы).

Лепшы ігрок чацвёртага тура: Гулецкі Глеб «Аўта»

Зборная чэмпіянату:

(3) Вайда Аляксандр «Аўта»

Ермакоў Арцём «Беразінцы»

(3) Ціткоў Дзяніс «Dilis»

Ясюкевіч Яўген ЛСК «ІВА»

Гулецкі Глеб «Аўта»

Фота і інфаграфіка забяспечаная арганізатарамі.