Працягваем сачыць за ходам 15 летняга Чэмпіянату імя Мікалая Палухі. 26 жніўня каманды згулялі пяты тур. 

«Металург» – «Sporting» 6:1 (2:1)

1:0 – Скаскевіч Яўген (02. Жаўняровіч Дзяніс).

1:1 – Шыцік Арцём (09. Карпіцкі Алег).

2:1 – Карпіцкі Алег (17. гол у свае вароты).

3:1 – Скаскевіч Яўген (22. Русак Павел).

4:1 – Пальчэўскі Аляксей (26. Арлянковіч Аляксандр).

5:1 – Арлянковіч Аляксандр (27. Жаўняровіч Дзяніс).

6:1 – Скаскевіч Яўген (33. Русак Павел).

Лепшы ігрок матчу – Скаскевіч Яўген «Металург».

Падчас гульні.

ЛСК «ІВА» – «Union» 4: 3 (1:1)

1:0 – Таўстыка Аляксандр (02. Гісіч Вадзім).

1:1 – Цяляк Руслан (06).

Жоўтая картка – Цяляк Руслан «Union» (20. за неспартыўныя).

1:2 – Шашоў Аляксандр (24. Тонкавіч Дзяніс).

Жоўтая картка – Пагуда Андрэй ЛСК «ІВА» (27. за небяспечную гульню).

2:2 – Ярашэвіч Аляксандр (28. Рудзянкоў Сяргей).

3: 2 – Ярашэвіч Аляксандр (34. Асіповіч Андрэй).

Жоўтая картка – Юхнавец Андрэй ЛСК «ІВА» (35. за неспартыўныя).

3: 3 – Шашоў Аляксандр (37. Цяляк Руслан).

4: 3 – Погуда Андрэй (38. Гісіч Вадзім).

Лепшы ігрок матчу – Ярашэвіч Аляксандр ЛСК «ІВА»

Матч тура «Аўта» – «Dilis» 2:2 (0:2)

0:1 – Пужэвіч Аляксандр (09. Грыбовіч Аляксандр).

0:2 – Клімовіч Іван (10. Ціткоў Дзяніс).

Жоўтая картка – Грыбовіч Аляксандр «Dilis» (16. за неспартыўныя).

2 тайм

Жоўтая картка – Кісялёў Уладзіслаў «Аўта» (25. за небяспечную гульню).

1:2 – Карлёнок Яўген (26. Кісялёў Уладзіслаў).

2: 2 – Янль Юры (31. Карлёнок Яўген).

Жоўтая картка – Ціткоў Дзяніс «Dilis» (38. за зрыў атакі).

Лепшы ігрок матчу: Карлёнок Яўген «Аўта»

«Маладзёжка» – «Old School» 4:2 (0:1)

0: 1 – Смаленскі Андрэй (10. Варэнікаў Аляксандр).

Жоўтая картка – Масевіч Дзмітры «Маладзёжка» (23. за гульню рукамі за межамі штрафной плошчы).

0:2 – Смаленскі Андрэй (24. Мелех Мікіта).

Жоўтая картка – Варэнікаў Аляксандр «Old School» (26. за неспартыўныя).

1: 2 – Костачка Раман (26. Масевіч Аляксандр).

2: 2 – Капыш Артур (32).

3: 2 – Костачка Раман (35. Кохан Ігар).

4: 2 – Костачка Раман (37. Капыш Артур).

Лепшы ігрок матчу: Костачка Раман «Маладзёжка».

Зборная пятага тура

(3) Вайда Аляксандр «Аўта».

(2) Скаскевіч Яўген «Металург».

(2) Карлёнок Яўген «Аўта».

(2) Ярашэвіч Аляксандр ЛСК «ІВА».

(1) Костачка Раман «Маладзёжка».

Суддзі:

Жукоўскі Уладзімір (Маладзечна)

Майцюшонок Ігар (Маладзечна).

Лепшы ігрок тура: Костачка Раман «Маладзёжка».

Зборная чэмпіянату:

(4) Вайда Аляксандр «Аўта»

Скаскевіч Яўген «Металург»

(3) Ціткоў Дзяніс «Dilis»

(2) Карлёнок Яўген «Аўта»

(2) Ярашэвіч Аляксандр ЛСК «ІВА»