23 сакавіка адбудуцца выбары ў мясцовыя Саветы дэпутатаў

Раённыя выбарчыя камісіі ўжо зарэгістравалі кандыдатаў у дэпутаты мясцовых Саветаў 27 склікання.

Іх дадзеныя размешчаныя на афіцыйных сайтах райвыканкамаў. Большасць выбарчых акруг альтэрнатыву не прапаноўваюць, але ў некаторых ёсць некалькі кандыдатаў.

МАЛАДЗЕЧНА. У Маладзечанскі раённы Савет дэпутатаў зарэгістравалі наступных кандыдатаў:

Геляноўская выбарчая акруга №1. Аляксей Васільеў, дырэктар ЗАТ “Амкадор-Унікаб”. 52 гады, беспартыйны.

Драздовіцкая выбарчая акруга №2. Мікалай Аскірка, дырэктар філіяла “Маладзечанскі хлебазавод” ААТ “Барысаўхлебпрам”. 56 год, беспартыйны.

Здземелеўская выбарчая акруга №3. Юры Крывенькі, дырэктар Мінскага абласнога драмтэатра. 40 год, беспартыйны.

Музычная выбарчая акруга №4. Андрэй Чурсін, дырэктар ТАА “Белхол”. 43 гады, беспартыйны.

Чыгуначная выбарчая акруга №5. Сяргей Рымашэўскі, начальнік інспекцыі Міністэрства па падатках і зборах Рэспублікі Беларусь па Маладзечанскім раёне. 48 год, беспартыйны.

Віленская выбарчая акруга №6. Міхаіл Клокель, дырэктар Маладзечанскага дзяржаўнага політэхнічнага каледжа. 50 год, беспартыйны.

Політэхнічная выбарчая акруга №7. Барыс Лапко, дырэктар прыватнага інавацыйнага ўнітарнага прадпрыемства “ЭнергаВінд”. 51 год, беспартыйны.

Елгаваўская выбарчая акруга №8. Святлана Шатроўская, кіраўнік філіяла “Белаграпрамбанка”. 51 год, беспартыйная.

Касманаўцкая выбарчая акруга №9. Алена Сакалоўская, дырэктар дзіцячага цэнтра культуры “Расток”. 44 гады, беспартыйная.

Хмяльніцкая выбарчая акруга №10. Роберт Зубаіраў, намеснік начальніка Мінскай абласной інспекцыі аховы жывёльнага і расліннага свету. 44 гады, беспартыйны.

Паркавая выбарчая акруга №11. Людміла Каханоўская, старшыня Маладзечанскай раённай арганізацыі Беларускага прафсаюза работнікаў адукацыі і навукі. 41 год, беспартыйная.

Мастацкая выбарчая акруга №12. Наталля Глінская, дырэктар Маладзечанскай спе­цыяльнай агульнаадукацыйнай школы-інтэрната №2 для дзяцей з парушэннямі зроку. 41 год, беспартыйная.

Скарынаўская выбарчая акруга №13. Сяргей Фалько, загадчык хірургічнага аддзялення паліклінікі №1 Маладзечанскай ЦРБ. 34 гады, беспартыйны.

Мірная выбарчая акруга №14. Уладзімір Балкоўскі, намеснік начальніка Маладзечанскага РАУС па ідэалагічнай рабоце і кадравым забеспячэнні. 43 гады, беспартыйны.

Паліклінічная выбарчая акруга №15. Наталля Капцюг, загадчыца паліклінікі №3 Маладзечанскай ЦРБ. 55 год, беспартыйная.

Кірмашная выбарчая акруга №16. Валянціна Раманоўская, дырэктар фабрыкі “Бярозка”. 51 год, беспартыйная.

Гарадоцкая выбарчая акруга №17. Аляксандр Лазоўскі, галоўны рэдактар  “Маладзечанскай газеты”. 57 год, беспартыйны.

Гарадоцкая выбарчая акруга №17. Яўген Каросцік, станочнік дрэваапрацоўчых станкоў “Маладзечнамэблі”. 26 год, беспартыйны.

Крынічная выбарчая акруга №18. Міхаіл Прыбалавец, дырэктар маладзечанскага раённага вытворчага ўпраўлення газавай гаспадаркі “Маладзечнаміжрайгаз”. 50 год, беспартыйны.

Фестывальная выбарчая акруга №19. Людміла Канановіч, намеснік старшыні Маладзечанскага райвыканкама. 47 год, беспартыйная.

Велікасельская выбарчая акруга №20. Уладзімір Касянкоў, старшыня Маладзечанскага раённага спажывецкага таварыства. 34 гады, беспартыйны.

Купалаўская выбарчая акруга №21. Наталля Вяршыцкая, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце маладзечанскай сярэдняй школы №1 імя Янкі Купалы. 45 год, беспартыйная.

Станказаводская выбарчая акруга №22. Наталля Ліхтаровіч, намеснік загадчыка стаматалагічнай паліклінікі па медыцынскай частцы Маладзечанскай ЦРБ. 41 год, беспартыйная.

Стараместная выбарчая акруга №23. Уладзіслаў Чарноў, начальнік Маладзечанскай раённай інспекцыі прыродных рэсурсаў і аховы навакольнага асяроддзя. 44 гады, беспартыйны.

Камсамольская выбарчая акруга №24. Аляксандр Адамовіч, дырэктар ўнітарнага прадпрыемства па аказанні паслуг “Кур’ер”. 47 год, беспартыйны.

Коласаўская выбарчая акруга №25. Віктар Малайчук, начальнік станцыі Маладзечна Мінскага аддзялення беларускай чыгункі. 54 гады, беспартыйны.

Шаранговіцкая выбарчая акруга №26. Мікалай Наздрын-Платніцкі, дырэктар маладзечанскага прадпрыемства “Камунальнік”. 54 гады, беспартыйны.

Гарадзілаўская выбарчая акруга №27. Анатоль Трыпуцька, галоўны інжынер таварыства “Беразінскае”. 45 год, беспартыйны.

Хажоўская выбарчая акруга №28. Віктар Невяровіч, старшыня Маладзечанскага раённага Савета дэпутатаў. 57 год, беспартыйны.

Аксана Семеж, загадчыца раённага вучэбна-метадычнага кабінета аддзела адукацыі, спорту і турызму Маладзечанскага райвыканкама. 36 год, беспартыйная.
Палачанская выбарчая акруга №29. Генадзь Бажко, першы намеснік старшыні Маладзечанскага райвыканкама. 59 год, сябра Аграрнай партыі.

Цюрлёўская выбарчая акруга №30. Алеся Лукоўская, намеснік начальніка аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Маладзечанскага райвыканкама. 31 год, беспартыйная.

Лебедзеўская выбарчая акруга №31. Сяргей Кароль, намеснік дырэктара па вытворчай рабоце філіяла аграфірмы “Лебедзева” “Мінскэнерга”. 31 год, беспартыйны.

Маркаўская выбарчая акруга №32. Сямён Кацуба, дырэктар Маладзечанскай сортавыпрабавальнай станцыі. 48 год, беспартыйны.

Мясоцкая выбарчая акруга №33. Вячаслаў Грынь, начальнік аддзела Маладзечанскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях Мінскага абласнога ўпраўлення МНС Рэспублікі Беларусь. 35 год, беспартыйны.

Красненская выбарчая акруга №34. Клаўдзія Манькоўская, дырэктар Красненскай сярэдняй школы Маладзечанскага раёна. 52 гады, беспартыйная.

Відзеўшчынская выбарчая акруга №35. Валянціна Кісель, старшыня сельскага Савета дэпутатаў. 43 гады, беспартыйная.

Граніцкая выбарчая акруга №36. Наталля Люцко, загадчыца Чысцінскай участковай бальніцы Маладзечанскай ЦРБ. 43 гады, беспартыйная.

Чысцінская выбарчая акруга №37. Сяргей Міхаленка, дырэктар “Забудовы-Аўтатранс”. 31 год, беспартыйны.

Алёхнавіцкая выбарчая акруга №38. Ганна Фурс, вядучы спецыяліст па кадрах ААТ “Дуброва-2013”. 44 гады, беспартыйная.

Радашкавіцкая выбарчая акруга №39. Ігар Дзятлоўскі, дырэктар Радашкавіцкай агульнаадукацыйнай школы-інтэрната для дзяцей сірот і дзяцей, што засталіся без апекі бацькоў. 47 год, беспартыйны.

Вязынкаўская выбарчая акруга №40. Віктар Неказакоў, старшыня Радашкавіцкага пасялковага Савета дэпутатаў. 52 гады, беспартыйны.

ВІЛЕЙКА. У дэпутаты Вілейскага раённага Савета дэпутатаў 27 склікання зарэгістраваныя наступныя кандыдаты:

Лясная выбарчая акруга №1. Наталля Радзевіч, старшыня Вілейскага раённага Савета дэпутатаў. 52 гады, беспартыйная.

Першамайская выбарчая акруга №2. Аляксандр Яхімовіч, начальнік Вілейскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях. 37 год, беспартыйны.

Чапаеўская выбарчая акруга №3. Таццяна Захарыч, дырэктар Вілейскага цэнтра эстэтычнага выхавання. 51 год, беспартыйная.

Цэнтральная выбарчая акруга №4. Марыя Кузаўкіна, рэдактар газеты “Шлях перамогі” і праграмы радыёвяшчання. 60 год, беспартыйная.

Заводская выбарчая акруга №5. Ігар Кіцікаў, дырэктар Вілейскага дзяржаўнага прафесійна-тэхнічнага каледжа. 45 год, беспартыйны.

Моладзевая выбарчая акруга №6. Мікалай Іваненка, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце вілейскай гімназіі №2”. 53 гады, беспартыйны.

Вольга Клімовіч. Галоўны спецыяліст аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Вілейскага райвыканкама. 28 год, сябра КПБ.

Гагарынская выбарчая акруга №7. Сяргей Грынцэвіч, намеснік галоўнага доктара Вілейскай ЦРБ. 48 год, беспартыйны.

Камароўская выбарчая акруга №8. Аляксандр Лук’янаў, выканальнік абавязкаў галоўнага інжынера прадпрыемства “Зеніт-БелОМА”. 27 год, беспартыйны.

Талстоўская выбарчая акруга №9. Марына Смаленская, начальнік аддзялення па грамадзянстве і міграцыі аддзела ўнутраных спраў Вілейскага райвыканкама.  42 гады, беспартыйная.

Паўднёва-Заходняя выбарчая акруга №10. Анатоль Сяргей, дырэктар філіяла “Вілейскі хлебазавод” “Барысаўхлебпрама”. 57 год, беспартыйны.

Горкаўская выбарчая акруга №11. Мікалай Гіро, дырэктар вілейскай сярэдняй школы №3. 55 год, сябра КПБ.

Вераснёўская выбарчая акруга №12. Уладзімір Палубятка, дырэктар Вілейскай спе­цыяльнай агульнаадукацыйнай школы-інтэрната для дзяцей з цяжкімі парушэннямі маўлення. 49 год, беспартыйны.

Уладзімір Малярчук, пенсіянер. 66 год, сябра Аб’яднанай грамадзянскай партыі.

Савецкая выбарчая акруга №13. Марына Андрыеўская, намеснік дырэктара Вілейскай ЖКГ. 50 год, беспартыйная.

Лаўрыновіцкая выбарчая акруга №14. Андрэй Дударчык, намеснік начальніка Вілейскага РАУС райвыканкама, начальнік міліцыі грамадскай бяспекі. 43 гады, беспартыйны.

Святлана Баравая, галоўны бухгалтар гарадскога камунальнага ўнітарнага гандлёва-вытворчага прадпрыемства “Садружнасць”. 51 год, беспартыйная.

Чыркаўская выбарчая акруга №15. Аляксандр Сталыга, дырэктар філіяла ДБУ-13 дарожна-будаўнічага трэста №5. 55 год, беспартыйны.

Незалежная выбарчая акруга №16. Дзмітры Круглік, дырэктар ЧУП “Чыркава”. 42 гады, беспартыйны.

Іосіф Маціюн, пенсіянер. 63 гады, сябра Беларускай партыі левых “Справядлівы свет”.

Валынцоўская выбарчая акруга №17. Дзмітры Бобрык, дырэктар “Белтаможвілія”. 40 год, беспартыйны.

Сонечная выбарчая акруга №18. Вольга Шырочына, загадчыца аддзялення пярвічнага прыёму, інфармацыі, аналізу і прагназавання Вілейскага тэрытарыяльнага цэнтра сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва. 40 год, беспартыйная.

Святлана Валынец, старшыня Вілейскай раённай арганізацыі прафсаюза работнікаў адукацыі і навукі. 41 год, беспартыйная.

Стаханаўская выбарчая акруга №19. Андрэй Худалей, ляснічы Прыгараднага лясніцтва Вілейскага доследнага лясгаса. 31 год, беспартыйны.

Гідрабудаўнічая выбарчая акруга №20. Ігар Хальпукоў, галоўны інжынер ПМК-88. 51 год, беспартыйны.

Вязынская выбарчая акруга №21. Таіса Нарэйка, фельчар Вязынскай амбулаторыі Вілейскай ЦРБ. 54 гады, беспартыйная.

Іван Пуцэйка, настаўнік фізікі Вязынскага вучэбна-педагагічнага комплексу дзіцячы садок-сярэдняя школа. 50 год, сябра Камуністычнай патрыі Беларусі.

Даўгінаўская выбарчая акруга №22. Аляксандр Маліноўскі, старшыня Даўгінаўскага сельскага Савета дэпутатаў, старшыня сельвыканкама. 54 гады, сябра Камуністычнай партыі Беларусі.

Язненская выбарчая акруга №23. Эдуард Яцкевіч, дырэктар філіяла “Бубны” “Мінгазу”. 48 год, беспартыйны.

Альбін Сяржант, начальнік участка прадпрыемства “Даўгінава”. 55 год, сябра Камуністычнай партыі Беларусі.

Іжанская выбарчая акруга №24. Валянціна Навасёлак, старшыня Іжанскага сельскага Савета дэпутатаў, старшыня сельвыканкама. 50 год, беспартыйная.

Альковіцкая выбарчая акруга №25. Таццяна Цітуленка, намеснік начальніка па працы, занятасці і сацыяльнай абароне, начальнік аддзела занятасці Вілейскага райвыканкама. 49 год, беспартыйная.

Ільянская выбарчая акруга №26. Святлана Несцяровіч, дырэктар Ільянскага дзяржаўнага аграрнага каледжа. 58 год, беспартыйная.

Партызанская выбарчая акруга №27. Ала Уласевіч, настаўніца залесскай школы. 43 гады, беспартыйная.

Касцяневіцкая выбарчая акруга. Таццяна Лукошка, прыёмшчыца заказаў Вілейскага раённага камбіната бытавога абслугоўвання. 52 гады, беспартыйная.

Людвіноўская выбарчая акруга №28. Віктар Каляда, дырэктар таварыства “Сцешыцы”. 36 год, беспартыйны.

Людвіноўская выбарчая акруга №29. Валеры Германенка, пенсіянер. 64 гады, сябра Камуністычнай партыі Беларусі.

Крывасельская выбарчая акруга №30. Таццяна Прышчэпава, загадчыца-фельчар Крывасельскага фельчарска-акушэрскага пункта Вілейскай ЦРБ. 42 гады, беспартыйная.

Алена Каўтун, сацыяльны работнік Вілейскага тэрытарыяльнага цэнтра сацабслугоўвання насельніцтва. 40 год, беспартыйная.

Куранецкая выбарчая акруга №31. Ганна Кузьміч, тэхнік-асемянатар таварыства “Алая зара”. 55 год, беспартыйная.

Любанская выбарчая акруга №32. Васіль Кісель, дырэктар Любанскай сярэдняй школы Вілейскага раёна. 57 год, беспартыйны.

Сяргей Гарачаў, настаўнік выяўленчага мастацтва ў сельскім філіяле Вілейскай дзіцячай школы мастацтваў аграгарадка Любань. 57 год, сябра Камуністычнай партыі Беларусі.

Нароцкая выбарчая акруга №33. Анатоль Бяганскі, старшыня Нароцкага сельскага Савета дэпутатаў, старшыня сельвыканкама. 61 год, сябра Камуністычнай партыі Беларусі.

Асіпавіцкая выбарчая акруга №34. Аляксандр Буцер, дырэктар перасоўнай механізаванай калоны №186. 55 год, беспартыйны.

Хаценчыцкая выбарчая акруга №35. Таццяна Косцік, загадчыца-фельчар Лукавецкага фельчарска-акушэрскага пункта Вілейскай ЦРБ. 44 гады, беспартыйная.

МЯДЗЕЛ. Кандыдыты ў дэпутаты Мядзельскага раённага савета дэпутатаў:

Вераснёўская выбарчая акруга №1. Таццяна Бірала, дырэктар цэнтра банкаўскіх паслуг №619 у Мядзеле філіяла №601 ААБ “Беларусбанк”. 39 год, беспартыйная.

Першамайская выбарчая акруга №2. Алег Радкевіч, ваенны камісар Мядзельскага ваеннага камісарыята. 42 гады, беспартыйны.

Набярэжная выбарчая акруга №3. Андрэй Малько, дырэктар спецыялізаванай дзіцячай юнацкай школы алімпійскага рэзерву Мядзельскага раёна. 44 гады, беспартыйны.

Юбілейная выбарчая акруга №4. Анатоль Лявонік, начальнік Мядзельскай раённай інспекцыі прыродных рэсурсаў і аховы навакольнага асяроддзя. 43 гады, беспартыйны.

Школьная выбарчая акруга №5. Кацярына Роліч, другі сакратар Мядзельскага раённага камітэта Беларускага рэспубліканскага саюза моладзі. 26 год, беспартыйная.

Інтэрнацыянальная выбарчая акруга №6. Аляксандр Хіхель, загадчык падсобнай вытворчасці даччынага ўнітарнага прадпрыемства “Перасоўная механізаваная калона №215”. 51 год, беспартыйны.

Камуністычная выбарчая акруга №7. Генадзь Русак, галоўны доктар Мядзельскай цэнтральнай раённай бальніцы. 51 год, беспартыйны.
Лук’янавіцкая выбарчая акруга №8. Мікалай Маркевіч, дырэктар Мядзельскага тэрытарыяльнага цэнтра сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва. 48 год, беспартыйны.

Баярская выбарчая акруга №9. Віктар Васілевіч, дырэктар прадпрыемства “Мядзельскае аграпрамэнерга”. 55 год, беспартыйны.

Ніна Самко, вядучы спе­цыяліст аддзела адукацыі, спорту і турызму Мядзельскага райвыканкама. 57 год, беспартыйная.

Занарацкая выбарчая акруга №10. Уладзімір Зелянкевіч, старшыня Занарацкага сельвыканкама. 52 гады, беспартыйны.

Наталля Колбун, кіраўнік спраў Сваткаўскага сельвыканкама. 38 год, беспартыйная.

Сырмежская выбарчая акруга №11. Пётр Каўрус, дырэктар таварыства “Занарацкі”. 48 год, беспартыйны.

Свірская выбарчая акруга №12. Аксана Грузд, старшыня Мядзельскага раённага спажывецкага  таварыства. 37 год, беспартыйная.

Засвірская выбарчая акруга №13. Алена Жыхар, начальнік Мядзельскага раённага вузла паштовай сувязі. 39 год, беспартыйная.

Зубранеўская выбарчая акруга №14. Ігар Барысавец, начальнік аддзела па кінавідэаабслугоўванні насельніцтва Мядзельскага раёна прадпрыемства “Мінаблкінавідэапракат”. 53 гады, беспартыйны.

Ленінская выбарчая акруга №15. Аляксей Шапецька, дырэктар Рэспубліканскага санаторна-курортнага прадпрыемства “Санаторый “Прыазёрны” Упраўлення спраў Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь. 37 год, беспартыйны.

Кастрычніцкая выбарчая акруга №16. Наталля Васілевіч, намеснік генеральнага дырэктара па ідэалагічнай рабоце Нацыянальнага парку “Нарачанскі” Упраўлення спраў Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь. 42 гады, беспартыйная.

Лясная выбарчая акруга №17. Ганна Блажэвіч, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце Нарачанскай сярэдняй школы №1. 38 год, беспартыйная.

Нарачанская выбарчая акруга №18. Руслан Жук, кіраўнік спраў Нароцкага сельвыканкама. 33 гады, беспартыйны.

Чараўкоўская выбарчая акруга №19. Святлана Маслоўская, галоўны доктар Рэспубліканскага дзіцячага пульманалагічнага цэнтра медыцынскай рэабілітацыі. 53 гады, беспартыйная.

Нароцкая выбарчая акруга №20. Дзмітры Стралец, начальнік будаўніча-вытворчага ўпраўлення “Нарачпрафбуд”. 47 год, беспартыйны.
Леанід Яворскі, начальнік землеўпарадкавальнай службы Мядзельскага райвыканкама. 57 год, сябра Камуністычнай партыі Беларусі.

Слабадская выбарчая акруга №21. Алег Бароўка, старшыня Мядзельскага раённага Савета дэпутатаў. 45 год, беспартыйны.

Сваткаўская выбарчая акруга №22. Мікалай Варабей, дырэктар таварыства “Сваткі”. 55 год, беспартыйны.

Святлана Тацэвіч, дырэктар Старлыгскага вучэбна-педагагічнага комплексу дзіцячы сад-сярэдняя школа. 41 год, беспартыйная.

Княгінінская выбарчая акруга №23. Іна Толак, намеснік генеральнага дырэктара Мядзельскай жыллёва-камунальнай гаспадаркі. 47 год, беспартыйная.

Выгалавіцкая выбарчая акруга №24. Леанід Малец, начальнік фінансавага аддзела Мядзельскага райвыканкама. 56 год, беспартыйны.

Уладзімір Серадзінскі, настаўнік Старагабскага вучэбна-педагагічнага комплексу дзіцячы садок-сярэдняя школа. 56 год, сябра Камуністычнай партыі Беларусі.

Крывіцкая выбарчая акруга №25. Андрэй Каркоцкі, начальнік Мядзельскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях Мінскага абласнога ўпраўлення па надзвычайных сітуацыях. 40 год, беспартыйны.

Задубеньеўская выбарчая акруга №26. Аляксандр Зямніцкі, начальнік Мядзельскага раённага аддзела Следчага камітэта. 34 гады, беспартыйны.
Аляксандр Таўстыка, індывідуальны прадпрымальнік. 41 год, беспартыйны.

Пузыроўская выбарчая акруга №27. Святлана Сіняўская, дырэктар Пузыроўскага вучэбна-педагагічнага комплексу дзіцячы сад-сярэдняя школа. 39 год, беспартыйная.

Будслаўская выбарчая акруга №28. Людміла Бурая, загадчыца дашкольнага цэнтра развіцця дзіцяці к.п. Нарач. 57 год, беспартыйная.

Андрэй Януковіч, дырэктар Мінскага абласнога прадпрыемства “Ілаўскае”. 39 год, беспартыйны.

ВАЛОЖЫН. Кандыдаты ў дэпутаты Валожынскага Савета дэпутатаў:

Багданаўская выбарчая акруга №1. Віктар Падгайскі, начальнік разлікова-касавага цэнтра філіяла “Белаграпрамбанк”. 41 год, беспартыйны.

Вішнеўская выбарчая акруга №2. Мікалай Хвядчэня, начальнік ДРБУ-167 філіяла “Мінскаблдарбуд”. 52 гады, беспартыйны.

Падбярэзская выбарчая акруга №3. Міхаіл Радына, дырэктар Валожынскага філіяла “Мінаблпаліва”. 59 год, беспартыйны.

Гародзькаўская выбарчая акруга №4. Леанід Садоўскі, начальнік упраўлення па працы, занятасці і сацыяльнай абароне Валожынскага райвыканкама. 48 год, беспартыйны.

Дубінская выбарчая акруга №5. Марына Калітнік, начальнік Валожынскага райаддзела Мінскага абласнога ўпраўлення Фонду сацыяльнай абароны насельніцтва. 45 год, беспартыйная.

Сакаўшчынская выбарчая акруга №6. Яўген Грыбоўскі, дырэктар прыватнага прадпрыемства “Мэбля-ЛЕЎ”. 44 гады, беспартыйны.

Брылькоўская выбарчая акруга №7. Сяргей Глінскі, старшыня Валожынскага сельвыканкама. 32 гады, сябра Камуністычнай партыі Беларусі.

Чапаеўская выбарчая акруга №7. Вольга Пракопчык, загадчыца ясляў-садка №6 “Вясёлы вулей” г. Валожына. 28 год, беспартыйная.

Кастрычніцкая выбарчая акруга №9. Алег Скадорва, начальнік Валожынскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях. 44 гады, беспартыйны.

Цэнтральная выбарчая акруга №10. Аляксандр Каваленка, дырэктар Валожынскага жылкамунгаса. 49 год, беспартыйны.

Партызанская выбарчая акруга №11. Алег Бобрык, дырэктар Валожынскага льнокамбіната. 41 год, сябра Камуністычнай партыі Беларусі.

Савецкая выбарчая акруга №12. Сяргей Садоўскі, намеснік рэдактара раённай газеты “Працоўная слава”. 31 год, беспартыйны.

Гагарынская выбарчая акруга №13. Віктар Якутовіч, першы намеснік начальніка аддзела ўнутраных спраў Валожынскага райвыканкама, начальнік крымінальнай міліцыі. 43 гады, беспартыйны.

Мірная выбарчая акруга №14. Уладзімір Лушчыцкі, доктар-тэрапеўт тэрапеўтычнага аддзялення Валожынскай цэнтральнай раённай бальніцы. 42 гады, беспартыйны.

Ленінская выбарчая акруга №15. Наталля Чарнышова, начальнік аддзела адукацыі, спорту і турызму Валожынскага райвыканкама. 37 год, беспартыйная.

Бабровіцкая выбарчая акруга №16. Генадзь Бычкоўскі, дырэктар сельскагаспадарчага ўпраўлення “Бабровічы” прадпрыемства “Мінскаблгаз”. 58 год, беспартыйны.

Пяршайская выбарчая акруга №17. Марына Майсевіч, намеснік старшыні па ідэалагічнай рабоце сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Пяршаі-2003”. 44 гады. Беспартыйная.

Выганіцкая выбарчая акруга №18. Святлана Гардзей, загадчыца Ракаўскай участковай бальніцы. 40 год, беспартыйная.

Дорская выбарчая акруга №18. Рамуальда Іваноўская, старшыня Дорскага сельвыканкама. 52 гады, сябра Камуністычнай партыі Беларусі.

Пугачоўская выбарчая акруга №20. Іна Пукала, дырэктар Цэнтра банкаўскіх паслуг №500 Мінскага ўпраўлення “ААБ “Беларусбанк”. 40 год, беспартыйная.

Гіравіцкая выбарчая акруга №21. Уладзімір Мацарскі, старшы майстар Валожынскага раёна электрасетак Ракаўскага аперацыйна-эксплуатацыйнага ўчастка. 42 гады, беспартыйны.

Ракаўская выбарчая акруга №22. Марына Ёда, старшыня Валожынскага раённага Савета дэпутатаў. 47 год, беспартыйная.

Суднікаўская выбарчая акруга №23. Дзмітры Пратас, начальнік землеўпарадкавальнай службы Валожынскага райвыканкама. 40 год, беспартыйны.

Сівіцкая выбарчая акруга №24. Іна Яновіч, выканальніца абавязкаў старшыні Івянецкага сельвыканкама. 42 гады, беспартыйная.

Раднікоўская выбарчая акруга №25. Мікалай Мехаў, загадчык Івянецкай гарпасялковай бальніцы. 53 гады, беспартыйны.

Пушкінская выбарчая акруга №26. Алена Петрашкевіч, дырэктар Івянецкага дома-інтэрната для дзяцей-інвалідаў з асаблівасцямі фізічнага развіцця. 51 год, беспартыйная.

Дзяржынская выбарчая акруга №27. Станіслаў Бурачэўскі, дырэктар Івянецкага гарпасялковага Дома культуры. 50 год, беспартыйны.
Першамайская выбарчая акруга №28. Ірына Рудая, дырэктар Івянецкай сярэдняй школы. 43 гады, беспартыйная.

АШМЯНЫ. Кандыдаты ў дэпутаты Ашмянскага Савета дэпутатаў:

Навасёлкаўская выбарчая акруга №1. Станіслаў Хілінскі, дырэктар упраўлення капітальнага будаўніцтва Ашмянскага райвыканкама. 44 гады, беспартыйны.

Барунская выбарчая акруга №2. Пётр Каморнік, дырэктар філіяла гравійна-сартавальнага завода “Баруны” таварыства “Дарбудіндустрыя”. 55 год, беспартыйны.

Доргішская выбарчая акруга №3. Павел Кулак,  кіраўнік сялянскай фермерскай гаспадаркі “Грунвальд”. 45 год, беспартыйны.

Мікалай Праўко, старшыня сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Гальшанскі”. 63 гады,  беспартыйны.

Гальшанская выбарчая акруга №4. Войцех Коўзан, старшыня Гальшанскага сельскага Савета дэпутатаў. 52 гады, беспартыйны.

Каменская выбарчая акруга №5. Міхаіл Грыхуцік, старшыня Ашмянскага раённага Савета вэтэранаў. 68 год, сябра Аграрнай партыі.

Граўжышкаўская выбарчая акруга №6. Жанна Гаруновіч, начальнік землеўпарадкавальнай службы Ашмянскага райвыканкама. 43 гады, беспартыйная.

Крэйванцаўская выбарчая акруга №7. Мікалай Квяткевіч,  старшыня Ашмянскага раённага Савета дэпутатаў. 55 год, беспартыйны.

Кальчунская выбарчая акруга №8. Віктар Юкевіч,  дырэктар вучэбна-вытворчага прадпрыемства “Ашмянская аўтамабільная школа”.  54 гады, беспартыйны.

Будзёнаўская выбарчая акруга №9. Андрэй Гардзей, начальнік Ашмянскай раённай інспекцыі прыродных рэсурсаў і аховы навакольнага асяроддзя. 27 год, беспартыйны.

Мураванаашмянкаўская выбарчая акруга №10. Галіна Каспяровіч,  старшыня Мураванаашмянкаўскага сельскага Савета дэпутатаў. 42 гады, беспартыйная.

Гродзінская выбарчая акруга №11. Раіса Турлай, старшыня Ашмянскай раённай прафсаюзнай арганізацыі работнікаў аграпрамысловага комплексу. 46 год,  беспартыйная.

Станцыйная выбарчая акруга №12. Эдвард Люткоўскі, дырэктар ашмянскага філіяла таварыства “Лідахлебапрадукт”. 57 год, беспартыйны.

Жупранская выбарчая акруга №13. Аляксандр Шымановіч, дырэктар Ашмянскага селекцыйна-племяннога цэнтра жывёлагадоўлі. 56 год, беспартыйны.

Кракоўская выбарчая акруга №14. Мікалай Лаздзін, індывідуальны прадпрымальнік. 48 год, беспартыйны.

Усходняя выбарчая акруга №15. Уладзімір Бізюк, дырэктар Ашмянскай школы-інтэрната для дзяцей-сірот і дзяцей, якія засталіся без апекі бацькоў. 58 год, беспартыйны.

Школьная выбарчая акруга №16. Марына Белавус, дырэктар Ашмянскай раённай цэнтралізаванай бібліятэчнай сістэмы аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Ашмянскага райвыканкама. 47 год,  беспартыйная.

Будаўнічая выбарчая акруга №17. Ганна Давідовіч, галоўны рэдактар  газеты “Ашмянскі веснік”. 47 год, беспартыйная.

Савецкая выбарчая акруга №18. Уладзімір Кунц, галоўны доктар Ашмянскай цэнтральнай раённай бальніцы. 43 гады, беспартыйны.

Аўдзееўская выбарчая акруга №19. Мар’ян Жур, дырэктар прадпрыемства электраэнергетыкі “Ашмянскія электрычныя сеткі”. 48 год, беспартыйны.

Кааператыўная выбарчая акруга №20. Андрэй Горбач, старшы інспектар інспекцыі дзяржаўнага пажарнага нагляду Ашмянскага райаддзела па надзвычайных сітуацыях. 38 год, беспартыйны.

Заходняя выбарчая акруга №21. Канстанцін Абухоўскі, дырэктар Ашмянскага філіяла Гродзенскага абласнога спажывецкага таварыства. 42 гады, беспартыйны.

Крынічная выбарчая акруга №22. Іван Маліна, дзяржаўны санітарны доктар Ашмянскага раёна, галоўны доктар Ашмянскага раённага цэнтра гігіены і эпідэміялогіі. 34 гады,  беспартыйны.

Міцкевіцкая выбарчая акруга №23. Аляксандр  Казлоўскі, дырэктар Ашмянскага філіяла камунальнага прадпрыемства па забеспячэнні палівам “Гроднааблпаліва”. 41 год, беспартыйны.

Цэнтральная выбарчая акруга №24. Лілія Невяркевіч,  дырэктар тэрытарыяльнага цэнтра сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Ашмянскага раёна. 41 год, беспартыйная.

Зарэчная выбарчая акруга №25. Уладзімір Трапачка, кіраўнік цэнтра банкаўскіх паслуг № 405 “БПС-Ашчадбанк”. 37 год, беспартыйны.

Купалаўская выбарчая акруга № 26. Сяргей Канцавы, галоўны інжынер ААТ “Радаётэхніка”. 37 год, беспартыйны.

Маладзёжная выбарчая акруга №27. Віктар Вайшнаровіч, дырэктар Ашмянскага дзяржаўнага прафесійнага аграрна-тэхнічнага каледжа. 53 гады, беспартыйны.

СМАРГОНЬ. Кандыдаты ў дэпутаты Смаргонскага Савета дэпутатаў:

Вілейская выбарчая акруга №1. Іван Рамановіч, дырэктар Смаргонскай жыллёва-камунальная гаспадаркі. 54 гады, беспартыйны.

Усходняя  выбарчая акруга №2. Аляксандр Нікадон, начальнік Смаргонскага раённага вузла электрасувязі Гродзенскага філіяла “Белтэлекама”. 44 гады, беспартыйны.

Гагарынская выбарчая акруга №3. Эдуард Падгайскі, дырэктар Смаргонскага ліцейна-механічнага завода, 51 год, беспартыйны.

Чыгуначная выбарчая акруга №4. Андрэй Пятроўскі, намеснік дырэктара па ідэалагічнай рабоце Смаргонскага доследнага лясгаса. 40 год, беспартыйны.

Заводская выбарчая акруга №5. Міхаіл Бандарэнка, начальнік участка збыту і маркетынгу філіяла “Смаргонскі хлебазавод” “Гроднахлебпрама”. 30 год,  беспартыйны.

Заходняя выбарчая акруга №6. Міхаіл Найдзіч, начальнік дарожнага рамонтна-будаўнічага ўпраўлення №134 “Гроднааблдарбуда”. 44 гады, беспартыйны.

Кіраўская выбарчая акруга №7. Уладзіслаў Галяк, галоўны доктар Смаргонскай цэнтральнай раённай бальніцы. 50 год, беспартыйны.

Каранёўская выбарчая акруга №8. Ганна Пешкур, загадчыца раённай паліклінікі Смаргонскай цэнтральнай раённай бальніцы. 57 год, беспартыйная.

Кутузаўская выбарчая акруга №9. Людміла Хлябовіч, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце гімназіі горада Смаргонь. 54 гады, беспартыйная.

Маладзёжная выбарчая акруга №10. Ігар Герман, майстар Смаргонскай жыллёва-камунальнай гаспадаркі. 39 год,  беспартыйны.

Валянцін Мядвецкі, дырэктар вытворчага ўпраўлення “Смаргоньміжрайгаз” прадпрыемства “Гроднааблгаз”. 56 год, беспартыйны.

Паркавая  выбарчая акруга №11. Марына Турэйка, галоўны дзяржаўны санітарны доктар Смаргонскага раёна, галоўны доктар Смаргонскага занальнага цэнтра гігіены і эпідэміялогіі. 45 год, беспартыйная.

Сініцкая выбарчая акруга №12. Максім Шыхалёў, начальнік Смаргонскага райаддзела па надзвычайных сітуацыях. 36 год, беспартыйны.

Смаргонская выбарчая акруга №13. Вольга Токарава, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце Смаргонскай дзіцячай школы мастацтваў імя Агінскага. 46 год,  беспартыйная.

Савецкая выбарчая акруга №14. Мікалай Шыш, старшыня Смаргонскага раённага Савета дэпутатаў. 64 гады, беспартыйны.

Будаўнічая выбарчая акруга №15. Анастасія Дзергачова, індывідуальны прадпрымальнік. 31 год, беспартыйная.

Святлана Норык, начальнік упраўлення па працы, занятасці і сацабароне Смаргонскага райвыканкама. 52 гады, сябра Камуністычнай партыі Беларусі. 

Трактарная выбарчая акруга №16. Мікалай Фядосаў, індывідуальны прадпрымальнік. 55 год, беспартыйны.

Юбілейная выбарчая акруга №17. Анатоль Шчасны,  намеснік начальніка аддзела ўнутраных спраў Смаргонскага райвыканкама. 39 год, беспартыйны.

Вішнеўская выбарчая акруга №18. Іван Шапель, дырэктар Смаргонскага прадпрыемства меліярацыйных сістэм. 59 год, беспартыйны.

Войстамская выбарчая акруга №19. Віктар Алянцэвіч, галоўны аграном сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Саўбел”. 44 гады,  беспартыйны.

Жодзішкаўская выбарчая акруга №20. Генадзь Харужык,  дырэктар Смаргонскага камбіната хлебапрадуктаў. 48 год, беспартыйны.

Залеская выбарчая акруга №21. Алена Ярмак, дырэктар філіяла №7 “Смаргоньсілікатабетон” ААТ “Краснасельскбудматэрыялы”. 47 год, беспартыйная.

Крэўская выбарчая акруга №22. Сяргей Капыш, старшыня Крэўскага сельвыканкама. 46 год, беспартыйны.

Кушлянская выбарчая акруга №23. Жанна Радзевіч, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце Сольскай сярэдняй школы. 50 год, беспартыйная.

Асінаўшчызненская выбарчая акруга №24. Уладзімір Юралевіч,  дырэктар прадпрыемства “Саўгас Смаргонскі”. 42 гады, беспартыйны.

Сінькаўская выбарчая акруга №25. Анатоль Крукоўскі, старшыня сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Сінькі”. 48 год,  беспартыйны.

Сольская выбарчая акруга №26. Міхаіл Новік, дырэктар філіяла “Смаргонская птушкафабрыка”. 65 год, беспартыйны.

Шутавіцкая выбарчая акруга №27. Віталь Івашка, старшыня Смаргонскага раённага камітэта прафсаюза работнікаў аграпрамысловага комплексу. 55 год, беспартыйны.

АСТРАВЕЦ. Кандыдаты ў дэпутаты Астравецкага Савета дэпутатаў:

Цэнтральная выбарчая акруга №1. Тамара Кацяк, дырэктар упраўлення капітальнага будаўніцтва Астравецкага райвыканкама. 45 год, беспартыйная.

Валадарская выбарчая акруга №2. Ірына Тальчук, начальнік Астравецкага раённага вузла паштовай сувязі. 52 гады, беспартыйная.

Школьная выбарчая акруга №3. Ірына Лях, дырэктар гімназіі №1 Астраўца. 50 год, беспартыйная.

Усходняя выбарчая акруга №4. Міхаіл Філімонаў, выканальнік абавязкаў генеральнага дырэктара Беларускай атамнай электрастанцыі. 56 год, беспартыйны.

Кастрычніцкая выбарчая акруга №5. Валянцін Тачоны, галоўны доктар Астравецкай цэнтральнай раённай бальніцы. 64 гады, беспартыйны.

Фізкультурная выбарчая акруга №6. Вадзім Вянгроўскі, дырэктар Астравецкага даччынага прадпрыемства меліярацыйных сістэм. 37 год, беспартыйны.

Партызанская выбарчая акруга №7. Юры Доўляш, начальнік участка водаправодна-каналізацыйнай гаспадаркі. 42 гады, беспартыйны.

Камсамольская выбарчая акруга №8. Юры Грыневіч, дырэктар прыватнага прадпрыемства “Імпульс-Флора”. 44 гады, беспартыйны.

Карламарксаўская выбарчая акруга №9. Рыгор Доўгі, дырэктар Астравецкага лясгаса. 52 гады, беспартыйны.

Гудагайская выбарчая акруга №10. Данута Казюлевіч, галоўны эканаміст Астравецкага філіяла Гродзенскага абласанога спажывецкага саюза. 48 год, беспартыйная.

Лошская выбарчая акруга №11. Марыя Бязляповіч, старшыня Гудагайскага сельскага Савета дэпутатаў. 54 гады, беспартыйная.

Палушская выбарчая акруга №12. Эдуард Садоўскі, старшыня сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Гудагай”. 47 год, беспартыйны.

Дайлідская выбарчая акруга №13. Валянціна Лаздоўская, дырэктар Дайлідскай базавай школы. 48 год, беспартыйная.

Мальская выбарчая акруга №14. Данута Блашкевіч, выкладчыца Астравецкай дзіцячай школы мастацтваў. 52 гады, беспартыйная.

Варнянская выбарчая акруга №15. Ніна Рыбік, галоўны рэдактар газеты “Астравецкая праўда”. 52 гады, беспартыйная.

Гозская выбарчая акруга №16. Аляксандр Грымбоўскі, старшыня сельскагаспадарчага кааператыва “Варняны”. 27 год, беспартыйны.

Варонская выбарчая акруга №17. Ганна Сямашка, загадчыца Варонскага фельчарска-акушэрскага пункта. 51 год, беспартыйная.

Гервяцкая выбарчая акруга №18. Аляксандр Габрукевіч, старшыня сельскагаспадарчага кааператыва “Гервяты”. 31 год, беспартыйны.

Рымдзюнская выбарчая акруга №19. Святлана Лукшэне, дырэктар Рымдзюнскай сярэдняй агульнаадукацыйнай школы з літоўскай мовай навучання. 34 гады, беспартыйная.

Міхалішкаўская выбарчая акруга №20. Аляксандр Чаплінскі, старшыня сельскагаспадарчага кааператыва “Міхалішкі”. 46 год, беспартыйны.

Альхоўская выбарчая акруга №21. Яўген Волкаў, ляснічы Астравецкага лясгаса. 31 год, беспартыйны.

Рытаньская выбарчая акруга №22. Рыгор Цэйка, старшыня Рытаньскага сельскага Савета дэпутатаў. 49 год, беспартыйны.

Кемелішкаўская выбарчая акруга №23. Андрэй Бушмовіч, дырэктар астравецкага саўгаса “Падольскі”. 42 гады, беспартыйны.

Тракенінская выбарчая акруга №24. Аляксандр Вярбовіч, старшыня Варнянскага сельскага Савета дэпутатаў. 45 год, беспартыйны.

Спондаўская выбарчая акруга №25. Віталь Івашкевіч, старшыня Міхілішкаўскага сельскага Савета дэпутатаў. 41 год, беспартыйны.