Прайшоў чэмпіянат па плаванні сярод супрацоўнікаў упраўлення Следчага камітэта па Мінскай вобласці.

У спаборніцтве прынялі ўдзел больш за 70 спартсменаў, распавяла афіцыйны прадстаўнік упраўлення Таццяна Беланог.

Спаборніцтвы праводзіліся ў два этапы: індывідуальны заплыў на дыстанцыях 25 метраў у жанчын, 50 метраў у мужчын і камандная эстафета.

Сярод прадстаўнікоў рэгіёна найлепш выступіла следчая Маладзечанскага райаддзела Следчага камітэта Марына Прастакова. Яна стала пераможцай сярод жанчын.

Яшчэ каманда Маладзечанскага райаддзела заваяваласрэбраў эстафеце.

Смаргоньперамагла 4:1

Смаргонь” 25 кастрычніка ў гасцях гуляла са сталічнай “ЗоркайБДУ”. Смаргонцы першымі прапусцілі на 17-й хвіліне. Але потым забівалі толькі яныу кожным з таймаў па два галы. Як вынік, перамога 4:1.

Смаргоньідзе на пятым месцы ў першай лізе.

Ашмяны прапусцілі чатыры галы

ФК Ашмяныў гасцях 24 кастрычніка сустракаўся з мінскімПраменем”. Ашмянцы прайгралі 0:4.

Ашмянызасталіся на пятым месцы ў фінальнай частцы чэмпіянату Беларусі па футболе ў другой лізе.

На Нарачы будуць лавіць рыбу і адпускаць

Ад 30 кастрычніка да 1 лістапада на  возеры Нарач будуць праходзіць спаборніцтвы па лоўлі рыбы спінінгамТрафей-2015”.  Лоўля рыбы пройдзе па прынцыпезлавіўадпусціў”, паведамілі ў Нацыянальным паркуНарачанскі”. Пераможцаў і прызёраў узнагародзяць прызамі, медалямі і дыпломамі.