Першынство пройдзе ў два кругі. Тры самыя моцныя каманды дывізіёна атрымаюць пуцёўкі ў першую лігу.

У першым туры, матчы якога адбудуцца ў суботу, 30 мая сустракаюцца:

Рагачоў – Забудова (Чысць, Маладзечанскі раён),

ДЮСШ-ДСК (Гомель) – Маладзечна-ДЮСШ-4.

Астатнія туры чэмпіянату Беларусі:

2-й тур – 7 – 8 мая.

Маладзечна-ДЮСШ-4 – Хваля (Пінск),

Забудова (Чысць) – Клецк

3-ці тур – 21-22 мая.

Нёман-Агра (Стоўбцы) – Забудова (Чысць),

Вертыкаль (Калінкавічы) – Маладзечна-ДЮСШ-4.

4-й тур – 28 мая.

Мантажнік (Мазыр) – Маладзечна-ДЮСШ-4,

Забудова (Чысць) – ДЮСШ-ДСК (Гомель),

5-й тур – 4-5 чэрвеня.

Хваля (Пінск) – Забудова (Чысць),

Маладзечна-ДЮСШ-4 – Асіповічы.

6-й тур – 18-19 чэрвеня.

ДСК (Гомель) – Маладзечна-ДЮСШ-4,

Забудова (Чысць) – Вертыкаль (Калінкавічы).

7-й тур – 25-26 чэрвеня.

Маладзечна-ДЮСШ-4  Забудова (Чысць).

8-й тур – 2-3 ліпеня.

Забудова (Чысць)  Асіповічы,

Вікторыя (Мар’іна Горка)  Маладзечна-ДЮСШ-4.

9-й тур – 10 ліпеня.

Маладзечна-ДЮСШ-4  Тарпеда (Магілёў),

Асіповічы  Забудова (Чысць),

10-ы тур – 16-17 ліпеня.

Мантажнік (Мазыр)  Забудова (Чысць),

ЮАС (Жыткавічы)  Маладзечна-ДЮСШ-4.

11-ы тур – 23-24 ліпеня.

Маладзечна-ДЮСШ-4  Рагачоў,

Забудова (Чысць)  Вікторыя (Мар’іна Горка).

12-ы тур – 30 ліпеня.

Тарпеда (Магілёў)  Забудова (Чысць),

Клецк – Маладзечна-ДЮСШ-4.

13-ы тур – 6-7 жніўня.

Маладзечна-ДЮСШ-4  Нёман-Агра (Стоўбцы),

Забудова (Чысць)  ЮАС (Жыткавічы).

Даты правядзення тураў могуць змяняцца.

15 мая адбудуцца матчы першай стадыі розыгрышу Кубка Беларусі – 2016-2017, 11-12 чэрвеня –  паядынкі 1/32 фіналу, а 8-9 ліпеня – сустрэчы 1/16 фіналу.

Астатнія туры чэмпіянату Беларусі:

2-й тур – 7 – 8 мая.

Маладзечна-ДЮСШ-4 – Хваля (Пінск),

Забудова (Чысць) – Клецк

3-ці тур – 21-22 мая.

Нёман-Агра (Стоўбцы) – Забудова (Чысць),

Вертыкаль (Калінкавічы) – Маладзечна-ДЮСШ-4.

4-й тур – 28 мая.

Мантажнік (Мазыр) – Маладзечна-ДЮСШ-4,

Забудова (Чысць) – ДЮСШ-ДСК (Гомель),

5-й тур – 4-5 чэрвеня.

Хваля (Пінск) – Забудова (Чысць),

Маладзечна-ДЮСШ-4 – Асіповічы.

6-й тур – 18-19 чэрвеня.

ДСК (Гомель) – Маладзечна-ДЮСШ-4,

Забудова (Чысць) – Вертыкаль (Калінкавічы).

7-й тур – 25-26 чэрвеня.

Маладзечна-ДЮСШ-4 – Забудова (Чысць).

8-й тур – 2-3 ліпеня.

Забудова (Чысць) – Асіповічы,

Вікторыя (Мар’іна Горка) – Маладзечна-ДЮСШ-4.

9-й тур – 10 ліпеня.

Маладзечна-ДЮСШ-4 – Тарпеда (Магілёў),

Асіповічы – Забудова (Чысць),

10-ы тур – 16-17 ліпеня.

Мантажнік (Мазыр) – Забудова (Чысць),

ЮАС (Жыткавічы) – Маладзечна-ДЮСШ-4.

11-ы тур – 23-24 ліпеня.

Маладзечна-ДЮСШ-4 – Рагачоў,

Забудова (Чысць) – Вікторыя (Мар’іна Горка).

12-ы тур – 30 ліпеня.

Тарпеда (Магілёў) – Забудова (Чысць),

Клецк – Маладзечна-ДЮСШ-4.

13-ы тур – 6-7 жніўня.

Маладзечна-ДЮСШ-4 – Нёман-Агра (Стоўбцы),

Забудова (Чысць) – ЮАС (Жыткавічы).

Даты правядзення тураў могуць змяняцца.

15 мая адбудуцца матчы першай стадыі розыгрышу Кубка Беларусі – 2016-2017, 11-12 чэрвеня –  паядынкі 1/32 фіналу, а 8-9 ліпеня – сустрэчы 1/16 фіналу.